درباره ما


شرکت ذوب بریس (سهامی خاص)، به یاری خداوند متعال و همت بلند متخصصین داخلی این مرز وبوم، در زمینی به مساحت شصت هزار متر مربع تاسیس و تولید آزمایشی خود را در سال 1386 آغاز نمود.

این شرکت، پس از چهار سال تلاش و تولید بی وقفه، توانست موفق به اخذ پروانه بهره برداری گردد. همچنین، در سال 1390 با نصب ماشین آلات خط ریخته گری پیوسته (ccm ) با تولید شمش فولادی ، گام کوچکی در جهت خودکفایی کشور برداشته شد.

شرکت ذوب بریس در حال حاضر دارای 2 دو دستگاه کوره القایی 10 تن 6 مگا وات و دو دستگاه کوره 8 تن 2.2 مگا وات همگی ساخت شرکت اتو یونکر کشور آلمان می باشد.

ظرفیت تولید اسمی کار خانه 60000 تن در سال عنوان شده و محصولات تولیدی کارخانه، شمش فولادی 3SP/4SP/5SP استاندارد، از طریق ریخته گری پیوسته در اندازه های 100x100 میلی متر و 125x125 میلی متر مربع از طول 6 متر تا 12 متر است.

علاوه بر تولید شمش های استاندارد این شرکت قادر به تولید هر نوع قطعه ریخته گری تا وزن 18 تن بر اساس سفارش مشتری می باشد.

اهداف شرکت


تاسیس کارخانه در شهرک صنعتی خمین که در منطقه محروم شهر خمین استان مرکزی واقع شده است با مشکلات و چالشهای فراوانی روبرو بوده است.از مهمترین این چالش ها میتوان به فقدان یا کمبود نیروی کار ماهر در منطقه اشاره کرد که به لطف خداوند مهربان و با تلاش دلسوزانه مدیران مجموعه اکنون تعداد ۱۴۱ نفر در این کارخانه کار می کنند که تقریبا همگی از اهالی بومی همین منطقه هستند. که نه تنها به خوبی تعلیم دیده اند بلکه به جرات میتوان گفت که در ردیف بهترین نیروها در این صنعت بشمار می ایند. همه انها به شرکت ذوب بریس عشق میورزند و از اینکه در افزایش تولید فولاد کشور و نیل به خود کفایی نقش دارند بسیار خوشنود و راضی هستند.

در ادامه راه عزممان را جزم کرده ایم که تا پایان سال ۱۳۹6 ظرفیت تولید کارخانه را به 150 هزار تن در سال افزایش دهیم و تا پایان سال ۱۳۹7 مقدار تولید را با افزایش یک کوره 10 تن 4 مگاوات و خط ccm دو استرند و چند حرکت ابتکاری ظرفیت تولید را تا 250 هزار تن بالا ببریم و شمش فولادی با مقطع 150x150 میلی متر مربع به طول 12 متر تولید کنیم.

شرکت ذوب بریس در حال حاضر دارای 2 دو دستگاه کوره القایی 10 تن 6 مگا وات و دو دستگاه کوره 8 تن 2.2 مگا وات همگی ساخت شرکت اتو یونکر کشور آلمان می باشد.


موسسین و مدیران

مهرداد نظری

مدیر عامل

پست الکترونیک:

m.nazari@berisco.com

مسعود صادقی

مدیر کارخانه

پست الکترونیک:

msadeghi@berisco.com


وقایع نگاری ذوب بریس

1395

فرآوری ضایعات

راه اندازی کارگاه بازیافت و فرآوری ضایعات فولادی در قالب شرکت تامین ضایعات خمین با 50 درصد سهام شرکت ذوب بریس.
1392

نصب کوره القایی

2 دو دستگاه کوره القایی 10 تن 6 مگا وات ساخت شرکت اتو یونکر کشور آلمان، نصب شد.
1390

نصب ماشین آلات خط ریخته گری پیوسته

در سال 1390 با نصب ماشین آلات خط ریخته گری پیوسته (ccm ) با تولید شمش فولادی ، گام کوچکی در جهت خودکفایی کشور برداشته شد.
1389

اخذ پروانه بهره برداری

این شرکت، پس از 3 سال تلاش بی وقفه و تولید، موفق به اخذ پروانه بهره برداری گردید.
1386

شروع تولید آزمایشی

این شرکت پس از 4 سال تلاش بی وقفه موفق به تولید آزمایشی شد.
1382

تاسیس شرکت ذوب بریس

به یاری خداوند متعال و همت بلند متخصصین داخلی این مرز وبوم، در زمینی به مساحت شصت هزار متر مربع تاسیس شد.